خدمات و تجهیزات جانبی

 خانه / حوزه صنعت/ آب و فاضلاب / خدمات و تجهیزات جانبی

رشد و توسعه جوامع و افزایش استانداردهای زندگی، افزایش سرانه مصرف آب و تولید فاضلاب را به همراه داشته است. در این ارتباط اجرای شبکه های جمع آوری فاضلاب و آبرسانی، تصفیه خانه های آب و فاضلاب شدت یافته است. کنترل کیفیت آب نیز در کلیه مراحل تصفیه از اهمیت خاصی برخوردار است. لذا در این خصوص روش هایی تدوین شده که که هدف از آنها تعیین دستورالعمل و ارائه توصیه های ضروری برای بهره برداران تصفیه خانه به منظور استفاده بهینه از تأسیسات تصفیه و ایجاد بهره گیری حداکثر از سرمایه گذاری در این بخش از سیستم های آبرسانی است.
هدف از بهره برداری و نگهداری، حفظ تأسیسات و تجهیزات به منظور میسرشدن بهره برداری بهینه است. از این رو شرکت ایده کاوان با بهره گیری از پرسنل مجرب و تجهیزات پیشرفته به منظور دستیابی به اهداف توسعه مدارانه خود، در زمینه بهره برداری شبکه فاضلاب شهری پا به عرصه خدمت رسانی گذاشته است.
فعالیت های اجرایی بهره برداری شبکه:
- نظارت بر سلامت شبکه، تاسیسات و تجهیزات مربوط به آن
- شستشو و حذف آلودگی های ته نشین شده و مشکل زا
- بررسی اکوسیستم شبکه و مقابله با موارد غیر کنترلی
- جایگزینی تاسیسات مصدوم و انجام برخی فعالیت های ترمیمی
- حذف سایر زباله های موجود در تاسیسات

آب یکی از نیازهاي اساسی زندگی انسانها می باشد. نیاز امروزه بشر به آب، او را واداشته تا آب مصرف شده را براي مصارف دوباره تصفیه نماید. حذف زباله، میکرب ها، مواد اسیدی، قلیایی، تغییر رنگ، بو،مزه و ... نیازمند کسب اطلاع و تفکیک مواد فاضلابی از نظر سابقه کاربری آب در مصرف کنندگان می باشد.
بطور کلی مواد فاضلابی از نظر سابقه مصرف آب و ایجاد آن به سه بخش زیر تقسیم می گردند:
- فاضلاب شهری
- فاضلاب بیمارستانی
- فاضلاب صنعتی
شرکتایده کاوان با بهره گیری از مهندسان مجرب و مشاوران با سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع تصفیه خانه های شهری و اختصاصی، آماده خدمت رسانی در این زمینه می باشد. خدمات مورد نظر شامل بخش طراحی، ساخت و اجرای تصفیه خانه شهری(تصفیه سه مرحله ای پیشرفته)، تصفیه خانه اختصاصی بیمارستانی(سه مرحله تصفیه پیشرفته به همراه گند زدایی با کلر) و تصفیه صنعتی شامل (نصب انواع چربی گیر، نصب سپتیک تانک، تصفیه هوازی و بی هوازی با سرعت بالا، روش لجن فعال (اکتیو) SRB & RBC، اجرای انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی)، می باشد.

آب یکی از نیازهاي اساسی زندگی انسانها می باشد. نیاز امروزه بشر به آب، او را واداشته تا آب مصرف شده را براي مصارف دوباره تصفیه نماید. بنابراین نیاز به شبکه اي براي جمع آوري آب مصرفی توسط مصارف خانگی امري ضروري به نظر می رسد.
شرکت ایده کاوان با بهره گیری از متخصصان مجرب در زمینه احداث و اجرای شبکه های فاضلاب در انواع مختلف خانگی، شهری و صنعتی و همچنین با استفاده از تجهیزات پیشرفته راه سازی و حفاری، توانمندی عملیاتی خود را در زمینه اجرای خطوط فاضلاب از مبدا تا تصفیه خانه اعلام می دارد.
عوامل موثر در انتخاب روش اجرائی شبکه جمع آوری فاضلاب:
- توپوگرافی محدوده شبکه جمع آوری فاضلاب
- سطح آب زیرزمینی
- مشخصات ژئوتکنیکی و شرایط تحت الارضی خاک محدوده شبکه جمع آوری فاضلاب
- میزان نفوذپذیری آب در لایه های خاک در زمان حفاری و پایداری خاک
- زمان اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب
- هزینه اجرائی شبکه جمع آوری فاضلاب
- مسائل بهره برداری و نگهداری شبکه جمع آوری فاضلاب و تاسیسات جانبی
- هزینه سرمایه گذاری اولیه شبکه جمع آوری فاضلاب
- شرایط ترافیک شهری و گذربندی معابر شهری
- تاسیسات زیربنایی شهری از قبیل: آب، گاز، برق، مخابرات، مترو و . . .

اهمیت نگهداری و تعمیرات در مدیریت هرچه بهتر منابع و کنترل سیستمیک فرایند های اجرایی می باشد. این بدین معناست که روش های پیش گیرانه در زمان مناسب آن صورت پذیرد.
در شبکه های فاضلاب عملیات ترمیم و اصلاح شبکه می بایست پس از کشف عیوب و با سرعت عمل و دقت بالا صورت پذیرد. چرا که عدم توجه به مشکلات شبکه که شامل عیوب بهره برداری، عیوب سازه ای و اکوسیستم شبکه می باشد، موجب پدید آمدن مشکلات و بحران های حتی جبرا ناپذیری می گردد.
امروزه با پیشرفت های تجهیزاتی در حوزه بازرسی و بررسی شبکه های فاضلاب و بهره مندی از ربات های ویدئومتری، دوربین های دستی، دوربین های سه بعدی بازرسی منهول و غیره، کشف این عیوب در زمان مناسب آن کار پیچیده ای نمی باشد. پس از تشخیص عیوب و اولویت بندی میزان تاثیرات آن در شبکه، فرایند های اجرایی به منظور اصلاح و ترمیم شبکه آغاز می گردد. این فرایند ها شامل ترمیم انشعابات، برش اضافه انشعابات، برش ریشه درختان، تعویض نواحی آسیب دیده نظیر ریزش ها، پارگی ها، و انسداد های ساختاری، از جمله فعالیت هاییست که در تعمیر و اصلاح شبکه صورت می پذیرد.
شرکت ایده کاوان با بهره گیری از تجهیزات بازرسی پیشرفته، پس از کشف عیوب و تشخیص نوع آن امکان تعمیر و بازسازی نواحی آسیب دیده را دارا می باشد.

در بررسی مواد تشکیل دهنده فاضلاب موجود در شبکه ها درمی یابیم یکی از عوامل تاثیر گذار در رفتار دینامیکی سیالات، فرهنگ بهره گیری از آن می باشد. البته این تنها دلیل وجود نیاز یه شست و شوی شبکه های فاضلاب نمی باشد و عواملی نظیر نفوذ ریشه های درختان، رسوبات بیش از اندازه جداره داخلی لوله های فاضلاب، ورود خاک به داخل شبکه و عوامل عیوب سازه ای می تواند از دلایل آن بشمار بیاید.
گسترش روش های مفید بازرسی ادواری شبکه های فاضلاب نیز به سبب ایجاد بستر مناسب جهت فعالیت ربات های بازرسی و ویدئومتری شبکه، مستلزم پیش نیاز شستشوی شبکه و حذف املاح غیر روان در آن می باشد.
شستشوی شبکه امروزه متناسب با قطر و جنس لوله های آن با روش جت آب و در توان های مختلف صورت می پذیرد. بهره گیری از تجهیزات پیشرفته شست و شو این امکان را فراهم می سازد تا در مدت زمان کمتری، بیشترین راندمان عملیاتی ممکن ایجاد گردد. شرکت ایده کاوان با بهره گیری از پرسنل مجرب و تجهیزات مناسب، امکان خدمت رسانی در این حوزه را با معیار های استاندارد و مناسب فراهم نموده است.

تجهیزات جانبی

فروش اقساط و لیزینگ

شرکت ایده کاوان بعنوان یک شرکت دانش بنیان مورد حمایت معاونت محترم علمی و فناوری ریاتس جمهوری قرار دارد.
یکی از تسهیلاتی که در جهت رفاه حال مشتریان ما از طرف صندوق نو آوری و شکوفایی ریاست جمهوری ارائه می گردد امکان خرید محصولات بصورت لیزینک و طی اقساط بلند مدت می باشد.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت تسحیلات اقساطی، لطفا از طریق لینک تماس با ما اقدام فرمایید

چرا ایده کاوان

صنعت دانش بنیان

صنعت دانش بنیان

شرکت ایده کاوان بعنوان یک شرکت دانش بنیان تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد.

کیفیت برتر

کیفیت برتر

کلیه فرایند های اجرایی در این شرکت مطابق با استاندارد های روز دنیا بوده که رضایت مشتریان ما را در پی داشته است.

سرعت بالا-شتاب موثر

سرعت بالا-شتاب موثر

یکی از مواردی که کادر اجرایی این شرکت در دستور کار خود قرار داده است، افزایش سرعت و شتاب موثر در فرایند های اجرایی می باشد.

دقت اصل اول ماست

دقت اصل اول ماست

بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته و کادر تخصصی مجرب موجبات یک فرایند دقیق عملیاتی را در این شرکت فراهم آورده است.
  •   ایران،تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، شرکت عصر فیدار
  •   021-76250290
  •   021-76250291
  • info@idehkavan-tech.com

نقشه مکانی

Google Maps